You are currently viewing انواع قفسه فروشگاهی

انواع قفسه فروشگاهی

در پست‌های پیشین سعی کردیم راجع به قفسه بندی فروشگاهی و مواردی که برای تهیه قفسه باید به آن‌ها توجه کنیم صحبت کردیم و همچنین در پست آماده سازی فروشگاه با تجهیزات مدرن، از وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی یک فروشگاه خوب نام بردیم و توضیحاتی ارائه نمودیم. در این مطلب نیز قصد داریم به معرفی انواع قفسه فروشگاهی بپردازیم تا شما آسان‌تر بتوانید انتخاب کنید که چه نوع قفسه‌ای برای فروشگاه خود نیاز دارید.

اهمیت قفسه بندی

احتمالا همه ما از اهمیت چیدمان در فروشگاه و وجود نظم و ترتیب در آن آگاه هستیم و ما هم قصد نداریم زیاد راجع به این موضوع صحبت کنیم. فقط در حد یک اشاره می‌گوییم که با چیدمان بهتر در قفسه‌های مناسب، محصولات به خوبی برای مشتریان قابل مشاهده خواهند بود و این عوامل باعث سهولت در انتخاب محصول توسط مشتری می‌شوند.

حال که از اهمیت قفسه بندی آگاه‌تر شدیم، به مبحث اصلی یعنی انواع قفسه‌های فروشگاه یا هایپرمارکت می‌پردازیم.

انواع قفسه بندی برای فروشگاه

به طور کلی میتوان قفسه های فروشگاهی را به 3 دسته یک طرفه، دو طرفه و گرد تقسیم کرد. البته هر کدام از این دسته‌ها ممکن است شامل چند زیر مجموعه باشند.

قفسه یک طرفه خود ایستا

قفسه یک طرفه را می‌توان ساده‌ترین نوع قفسه‌ها دانست که شکل ساختاری خیلی پیچیده‌ای ندارد و برای قرارگیری محصولات به صورت یک طرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدل خود ایستای این نوع قفسه‌ها که با نام گاندولا هم شناخته می‌شود، اشاره به این دارد که روی پایه‌های خود می‌ایستد و به آن‌ها متصل است و از دیوار می‌تواند فاصله داشته باشد.

small supermarket shelving

قفسه یک طرفه دیواری

قفسه یک طرفه دیواری که همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع قفسه‌ها به دیوار متصل می‌شوند و از یک طرف قابل استفاده هستند. در این مدل قفسه‌ها امکان تغییر سایز ارتفاع طبقات نیز وجود دارد.

Supermarket Shelving

قفسه دو طرفه

این نوع قفسه‌ها معمولا در وسط فروشگاه قرار می‌گیریند و کاملا در دید مشتریان هستند. معمولا قفسه‌های دو طرفه در ارتفاع‌های کوتاه برای دسترسی آسان‌تر ساخته می‌شوند.

قفسه گرد (دایره ای)

قفسه‌های گرد را معمولا در مرکز فروشگاه یا بخش خاصی قرار می‌دهند جهت قرارگیری نوع خاصی از محصولات (مثلا محصولاتی که دارای تخفیف هستند یا شرایط فروش خاصی دارند).

این نوع قفسه در اشکال مختلف و با سایز، ارتفاع و تعداد طبقات متفاوت ساخته می‌شود که بر اساس نیاز مدیر فروشگاه از آن استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید