You are currently viewing قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی

برای راه‌اندازی فروشگاه و هایپرمارکت و یا حتی بهینه‌سازی و مدرنیزه کردن آن‌ها، نیاز به تجهیزات مختلفی از جمله قفسه بندی فروشگاهی جدید و متناسب با فضای محل می‌باشد. در این مطلب قصد بحث راجع به این موضوع را داریم.

ملاک های انتخاب قفسه مناسب

برای راه اندازی و اجرای قفسه بندی برای فروشگاه، ابتدا بایستی مثل خرید دیگر وسایل و موارد مشابه، به یک سری مسائل و ملاک‌ها توجه نماییم.

محصولات فروشگاه

اولین ملاک انتخاب قفسه بندی مناسب و تصمیم‌گیری راجع به آن، می‌تواند در نظر گرفتن محصولاتی باشد که قصد داریم روی آن قفسه‌ها قرار دهیم.

برای مثال در یک فروشگاه معمولی، عمدتا محصولات دارای روکش و بسته بندی وجود دارند که از قفسه‌های یک لاینه و دو لاینه با ارتفاع‌های یکسان تقریبا استفاده می‌شود.

اما در فروشگاه‌های بزرگ و هایپرمارکت ها طیف بیشتری از محصولات وجود دارند که نیازمند قفسه‌بندی‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف می‌باشند که می‌توان با لیست کردن انواع مدل‌های محصولات و ارائه آن به فروشنده یا سازنده قفسه بندی فروشگاهی، تصمیم درستی برای ساخت قفسه‌های مناسب داد.

جنس و کیفیت قفسه ها

عمدتا قفسه های هایپرمارکت / فروشگاه فلزی هستند و این به دلیل دوام خوب و عمر ماندگار فلز می‌باشد.

با توجه به وجود انواع و اقسام جنس‌های گوناگون در بازار، تشخیص جنس خوب و با کیفیت از جنس نامناسب ممکن است کمی سخت باشد، مخصوصا برای افرادی که با آن‌ها آشنا نیستند.

بنابراین بهترین راه برای انتخاب جنس قفسه، ابتدا انتخاب یک شرکت با رزومه و نمونه کار مناسب جهت اجرای این کار است و با وجود چنین شرکتی می‌توان به خوبی و با مشاهده دیدگاه راضی مشتریان، به آن شرکت اعتماد کرد و کار انتخاب جنس با کیفیت قفسه‌ها را به آن‌ها سپرد.

محل اجرای قفسه بندی

با توجه به محل قرارگیری محصولات مختلف اعم از تنقلات، لبنیات، میوه، سبزیجات، مواد شیمیایی، شوینده‌ها و… بایستی با هماهنگی و مشورت تکنیسین شرکت سازنده قفسه بندی، مدل قفسه اجرایی در قسمت‌های مختلف فروشگاه را بررسی کرد.


اگر تمایل به ایجاد یا تجهیز فروشگاه دارید، پیشنهاد میکنیم مطلب تجهیزات برای فروشگاهی مدرن را مطالعه بفرمایید.


چرا قفسه بندی هایپرمارکت

فکر میکنیم مشخص باشد که ضرورت استفاده از قفسه بندی در هایپرمارکت و یا فروشگاه چیست؛ با این حال به این موضوع می‌پردازیم.

در جامعه کنونی و مدرن امروز، چنانچه هر محصول در جای مناسب خود قرار نگرفته باشد و یا حتی دسته‌های مختلف محصول که با هم شباهت دارند، به صورت یکجا در قسمت مشخصی از فروشگاه قرار نگرفته باشند، باعث گیج شدن مشتریان و نارضایتی آن‌ها می‌شود.

بنابراین با وجود قفسه بندی، می‌توان نظم خوبی به محصولات فروشگاه داد و از بابت گیج شدن مشتریان و حتی کارکنان خود فروشگاه، نگران نبود. چرا که چنانچه نارضایتی هر گروه از افراد نامبرده، باعث کاهش سود دهی و آسیب رسیدن به اسم فروشگاه می‌باشد.

ما آماده پاسخگویی به شما هستیم!

چنانچه سوال و نظری راجع به این مطلب داشتید، بسیار خوشنود خواهیم شد که پاسخ دهنده به سوالات شما درباره این موضوع باشیم. لطفا در صورتی که سوالی برایتان پیش آمده یا نظری دارید، از قسمت نظرات، برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید