You are currently viewing قفسه گرد فروشگاهی

قفسه گرد فروشگاهی

قفسه گرد فروشگاهی یا استند کیکی یا قفسه گرد خود ایستا نوعی از قفسه بندی فروشگاهی رایج در فروشگاه‌ها ، هایپرمارکت‌ها و سوپرمارکت‌ها می‌باشد.

این نوع قفسه فروشگاهی به جهت کاربرد فراوان، فضای اشغالی کم، نظم بخشیدن به چینش انواع کالاها و امکان طراحی و ساخت سفارشی در بسیاری از فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قفسه گرد وسط فروشگاهی معمولا نما و ظاهر یک فروشگاه را تکمیل می‌کنند. نصب قفسه‌های فروشگاهی سهل و آسان است همانطور که جمع کردن آسان قفسه‌های فروشگاهی از دیگر مزیت‌های این محصول است.

ویژگی‌ها و کاربردهای قفسه گرد فروشگاهی

  • طبقات و قطر کفی قابل سفارشی‌سازی است
  • امکان نصب گارد و لیبل در این نوع قفسه فراهم می‌باشد
  • دارای استحکام بالا جهت چینش کالاهای نیمه سنگین
  • استفاده مفید از فضای فروشگاه
  • فاصله طبقات قابل تنظیم هستند

دایره یا نیم دایره؟!

با وجود اینکه قفسه‌های گرد عموما بصورت جزیره با جانمایی در بخش های میانی فروشگاه تولید می‌شوند، اما بنا به خواست مشتری امکان ساخت این مدل قفسه بصورت یکطرفه نیز وجود دارد که در این حالت طبقات آن بصورت نیم دایره خواهد بود.

جنس قفسه گرد

معمولا جنس این قفسه ها فلزی و یا ام دی اف است و می‌توان متناسب با نیاز کاربر از متریال متفاوت استفاده نمود. همچنین به منظور جلوگیری از ریزش کالا بهتر است از گارد جلویی طبقات استفاده شود. یکی از بهترین مکان ها برای استقرار قفسه‌های گرد ابتدای لاین‌های فروشگاهی است که با دارا بودن زاویه دید مناسب منجر به افزایش بازدید و فروش می‌شود.

مشخصات فنی، ابعاد و اندازه‌های قفسه گرد فروشگاهی

قفسه بندی گرد را می‌توان در اندازه‌های مختلف ساخت. همینطور این قفسه‌ها دارای اندازه‌های عرفی همچون ۱۸۰ سانتی‌متر ارتفاع و عموما در ۵ طبقه هستند.
اندازه صفحات این استند از پایین به بالا کاهش می‌یابد به‌ طوری که قطر پایین‌ تا بالای آن به‌ ترتیب 60، 70، 80، 90، 100 سانتی‌متر می‌باشد.

در نمونه‌ای دیگر، طبقه اول به شعاع 40 سانتی‌متر و قطر کلی با احتساب پایه 90 سانتی‌متر می‌باشد، 4 طبقه دیگر شعاع 30 سانتی‌متر و قطر کلی 70 سانتی‌متر می‌باشند و مجموعا 5 طبقه با ارتفاع 160 سانتی‌متر هستند.

از آجیل تا مواد شوینده!

این نوع از قفسه معمولا برای چیدمان کالاهای خاصی مانند تنقلات مناسب است. با استفاده از اکسسوری‌هایی مانند جداکننده و تقسیم نمودن فضای داخل طبقات می‌توان کالاهای کوچکی مانند انواع شکلات و یا آجیل را بر روی این قفسه‌ها با توجه به ساختار آن نمایش داد.

از طبقات پایین‌تر که فضای گسترده‌تری را در اختیار ما می‌گذارند، می‌توان به عنوان جایگاهی برای مواد شوینده و محصولات بزرگ استفاده نمود.

همچنین در برخی از فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها برای هر نوع محصول، یک قفسه گرد جداگانه قرار می‌گیرد.

sample circle shelves in store

قفسه‌های گرد ترکیبی!

برخی مدل‌های قفسه دو طرفه نیز بصورت ترکیبی از قفسه دو طرفه ساده که دو قسمت ابتدایی و انتهایی آن گرد شده است، طراحی می‌شوند. این طراحی علاوه بر فراهم آوردن امکان استفاده از قسمت‌های ابتدایی و انتهایی، موجب افزایش ایمنی و کاهش احتمال آسیب افراد هنگام تردد میان قفسه ها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید